I. Michael Heyman Project

Thank you to those individuals, businesses and foundations who have championed this project.


Supporters

Demetrios P. Agretelis '64
Sudeep Anand
David R. Andrews '71
Michael Antin '63
Edward J. Arnold
Atwood Haiman & Westerberg
Betty G. Austin *
Jonathan D. Bachrach '73
William T. Bagley '52
Bernard B. Barber III '71
Thomas G. Barnes *
Edward L. Barrett, Jr. '41
Robert C. Barrett '72
Babette B. Barton '54
Ann P. Bay
Charles A. Bell '65
Robert B. Bell '64
John D. Bernard '65
Robert C. Berring, Jr. '74
Ari Biernoff '02
Keith J. Boi
Robert E. Bosso '64
Janice M. Brickley '79
Kappy K. Bristol '73
Elizabeth Broun
Carol L. Brownstein '89
Paul E. Buechner III '54
Stephen Bundy '78
Carl S. Burak '76
Richard D. Burstein '73
The Capital Trust Company of Delaware
David Carlyon '76
Walter L. Carpeneti '70
Daniel A. Case '76
Kay Casstevens
Jesse H. Choper
Bonnie & Louis Cohen
Michael G. Colantuono '88
Robert H. Cole
Julie M. Conger '74
John E. Coons
Wayne B. Cooper '70
Kim Coull
James E. Crawford *
John F. Cummins
Paul F. de Bruyn Kops, Jr. '62
Michael A. Dean '67
Ann Wonder Dempsay
Vladimir P. Devens '87
Thomas B. Donovan '62
Diane L. Doubleday '82
John H. Douglas '95
James P. Drummy '73
William I. Edlund '53
Melvin A. Eisenberg
E. Roy Eisenhardt '65
Elizabeth Bixby Janeway Foundation
Louise A. Epstein
Marian M. Everett
Mary Lu Everett '70
Dennis A. Fischer '65
Phillip D. Fletcher '83
David B. Flinn '63
William N. Foley '60
John O. Fox '64
Herbert J. Friedman '62
Stanley J. Friedman '65
Richard and Rhoda Goldman Fund
Debra L. Gonzales '80
Stuart M. Gordon '65
Donald Gralnek '70
Donald S. Greenberg '67
Forrest M. Greenberg '47
Richard L. Greene '63
John M. Grether '76
Evelyn & Walter Haas Jr. Fund
Edward C. Halbach, Jr.
Robert V. Hanle
Peter D. Hart
Leo B. Helzel '92
Thelton E. Henderson '62
Maryellen Cattani Herringer '68
Aurora D. Hill
James M. Hobbins
Vida M. Holguin '74
Preston B. Hotchkis '56
John E. Huerta '68
Elizabeth E. Hunter '05
Richard B. Isham '65
Bernard E. Jacob '60
D. Lowell Jensen '52
Phillip E. Johnson
Thomas E. Jones '80
Thomas M. Jorde
Cynthia L. Jorgenson-Taub '93
Sanford H. Kadish
Sam Kagel '48 *
Edward E. Kallgren '54
Herma Hill Kay
Margaret J. Kemp '71
John P. King, Jr. '68
Julia B. Klee '80
Anne T. Kneeland '71
Kenneth Kofman '62
Peter K. Kompaniez '69
Koret Foundation
Richard H. Kulka '69
Richard Kurin
Germaine LaBerge
Prof. Watson M. Laetsch
Deborah C. Lambe '95
David J. Larwood '86
Joseph Lavitt '84

* Deceased

Law Offices of Dennis A. Fischer
Law Offices of Richard B. Isham
Benson Lee '73
Theodore B. Lee '59
David O. Leiwant '81
Marc E. Leland '63
Warren S. Levin '61
Barry Wm. Levine '67
David Lieberman
Professor Goodwin Liu
Thomas E. Lovejoy
David H. Lubetzky '67
Kristin Luker
Timothy A. Manring '67
W. Homer Mason '69
Alex C. McDonald '61
Christopher M. McLain '68
James K. McManigal, Jr. '63
John K. McNulty
Ian D. McPhail '62
Robert E. Merritt, Jr. '66
Valerie L. Meyer '03
Philip R. Michael '65
Robert L. Middlekauff
Charles A. Miller '58
Adolph U. Molina '60
Wilhelm A. F. Moll '81
Marc H. Monheimer '57
Gerald S. Mulder '63
Penny N. Nakatsu '74
Noel W. Nellis '66
D. Pat Newell '64
Dana P. Newman '81
Robert L. Nolan, MD '67
J. Dennis O'Connor
Ann M. O'Leary '05
Terry O'Reilly '69
Cathy J. Ostiller '94
Roderic B. Park
Susan J. Passovoy '71
Marcus R. Peppard III '69
Andrea L. Peterson '78
Forrest A. Plant '49
Marcel B. Poché '61
Romulus B. Portwood '61
Janice A. Potter '76
John M. Powers '63
Henry Ramsey, Jr. '63
Michael P. Richards
Roland G. Riopelle '85
Bari S. Robinson '79
Mario M. Rosati '71
Roselyn B. Rosenfeld '59 *
Lee C. Rosenthal '73 *
Donald G. Ross '63 *
Maxine Rosston
Lawrence W. Ruth '90
Roger W. Sant
Jesse P. M. Santos '75
Lloyd Schermer
Richard A. Schindler '70
Jan Blaustein Scholes '77
David L. Schreck '63
Ruth O. Selig
Elisabeth Semel
Jay A. Shafran '63
William F. Sharon '51
Arthur J. Shartsis '71
Thomas J. Shephard, Sr. '58
Jonathan S. Simon '87
Alan K. Simpson
Marion B. Slusser
Jay D. Smith '64
Martha B. Smith
Dr. Michael H. Smith
Michael E. Smith *
Christina A. Spaulding '88
Clare H. Springs '73
John A. Sproul '49
Ulrich K. Stuermer '74
Stephen D. Sugarman
Sanford Svetcov '64
Robert K. Tanenbaum '68
Carroll S. Taylor '68
John D. Taylor '59
James S. Thomson
Gail M. Title '70
Stuart P. Tobisman '69
William E. Trautman '65
Anne M. Trebilcock '74
Doug Van Sant '67
Robert P. vom Eigen '70
Roslyn A. Walker
Robert Charles Ward '92
Webb & Associates
Ralanda Webb '80
Lenard G. Weiss '62
Dana A. Welch '87
Peter F. Welch '73
Kathryn Mickle Werdegar '62
Natalie E. West '73
L. Carole Wharton
Earl P. Willens '59
Aileen Wendy Willrich
Mason Willrich '60
Harvey I. Wittenberg '65
Cameron W. Wolfe, Jr. '64
Joseph A. Woods, Jr. '49
Thomas B. Worth '76
Anders Yang
Douglas R. Young '76
Diane B. Zimmer